Peržiūrėkite vaizdo įrašą apie technologiją „Fibre Force“.

Technologija „Fibre Force“ – kaip tai veikia?

Technologija „Fibre Force“ – tai „Ceresit“ klijuojamųjų ir armuojamųjų mišinių sudėtyje panaudotas sinerginis mineralinių ir natūralių pluoštų derinys, skirtas kietai cementinės matricos struktūrai suteikti dar daugiau tvirtumo.
Eksploatuojamas esant klimato sąlygų kaitai, toks papildomai sutvirtintos matricos skiedinys yra elastingesnis ir mažiau pasiduoda gadinamas šiluminių įtempių.

Šiais unikaliai tarpusavy sukomponuotais pluoštais sustiprintas armuojamasis mišinys yra patvarus ir gali atlaikyti stiprų mechaninį poveikį. Panaudotas unikalus įvairių rūšių pluoštų derinys, iš kurio susidaro trimatė matrica, padedanti išsklaidyti mechaninio poveikio energiją, todėl mikroįtrūkių atsiranda kur kas mažiau.
Šie pluoštai užtikrina ir geresnę jau anksčiau atsiradusių įtrūkių elgseną: mikroįtrūkių turinti medžiaga suklijuojama mechaniškai, kad mikroįtrūkiai nesiplėstų toliau.

„Ceresit“ ETICS klijuojamiesiems ir armuojamiesiems mišiniams su technologija „Fibre Force“ būdingi ypatumai:

Sudėtyje panaudoti pluoštai dar labiau sustiprina tinkuojamųjų mišinių kietą cementinę matricos struktūrą. Dėl unikalaus tarpusavio sukomponavimo, mišiniai yra patvarūs ir gali atlaikyti stiprų mechaninį poveikį. Panaudoti pluoštai sukuria savotišką armuojančią dispersiją, dėl kurios armuojamojo mišinio paviršius tampa tvirtesnis ir dvigubai sustiprintas – pluoštais, panaudotais jo struktūroje, ir idealiai tinkančiu į mišinį įterptu stiklo pluošto tinkleliu

Eksploatuojamas esant klimato sąlygų kaitai, toks papildomai sutvirtintos matricos skiedinys yra elastingesnis ir mažiau pasiduoda gadinamas šiluminių įtempių.

Technologijai „Fibre Force“ būdinga specifinė trimatė matrica kartu su stiklo pluošto tinkleliu, kurie papildo vienas kitą, sukuria tarpusavy persipinančią konstrukciją ir taip užtikrina nepriekaištingą plastiškumą bei elastingumą.

Trimatė struktūra, susidaranti iš panaudotų pluoštų, padeda išsklaidyti mechaninio poveikio energiją, todėl mikroįtrūkių atsiranda kur kas mažiau.

Mišiniui su technologija „Fibre Force“ būdingas nepriekaištingas plastiškumas, dėl kurio, kartu naudojant stiklo pluošto tinklelį, jis apsaugomas nuo įtrūkių ir mikroįbrėžių atsiradimo, ir kompensuojamas išorinių veiksnių sukeliamas mechaninis poveikis (pvz., didelių temperatūros svyravimų net daugiau nei 90 °C).

Panaudoti pluoštai užtikrina ir geresnę jau anksčiau atsiradusių įtrūkių elgseną: mikroįtrūkių turinti medžiaga suklijuojama mechaniškai, kad mikroįtrūkiai nesiplėstų toliau. Todėl armuojamąjį mišinį su technologija „Fibre Force“ galima laikyti novatoriška sudėtine medžiaga.

Mišinys yra lengvai maišomas, todėl gaunama masė labai plastiška ir vienalytė. Optimizuojamas vandens sulaikymas, o tai sudaro idealias sąlygas stiklo pluošto tinkleliui įterpti, užtikrina puikų jo suderinamumą su nesustingusio skiedinio sluoksniu ir ilgesnę nesustingusio skiedinio tvarkymo trukmę bei optimalų jo plutos brendimo laiką. Tai ypač svarbu tinkuojant didelį fasado plotą arba dirbant kraštutinės temperatūros ir drėgmės sąlygomis.

Be to, armuotas sluoksnis, padengtas „Fibre Force“ pluoštų turinčiais skiediniais, yra lygus, glotnus, todėl jį gruntuoti ir tinkuoti yra gerokai lengviau.

Plastiškas ir mechaniniam poveikiui atsparus tinkuojamasis mišinys su technologija „Fibre Force“ padidina visos fasado šiltinimo sistemos patvarumą, o tai reiškia, kad fasadas tampa atsparus šiluminiams įtempiams, mechaniniam ir drėgmės poveikiui.

Tinkuojamieji mišiniai su technologija „Fibre Force“ dar yra atsparūs vandens įgerčiai ir laidūs garams. Fasadą nutinkavus elastingu CT 74, CT 75 silikoniniu savaime išsivalančiu tinku arba CT 174, CT 175 silikatiniu-silikoniniu „Aquastatic“ tinku, kurie pasižymi dvejopa džiūvimo technologija (yra hidrofobiniai, įgeria itin mažai vandens ir labai gerai praleidžia garus), jie padidina visos fasado apšiltinimo sistemos techninius ir naudingumo rodiklius.

Sinergija tarp mažai vandens įgeriančių, bet labai gerai garus praleidžiančių ir kartu labai elastingų tinko sluoksnių bei mišinių su technologija „Fibre Force“, kurių sudėtyje esantys pluoštai atlieka dispersinio armavimo funkciją, išgaunama elastingesnė ir klimato poveikiui atsparesnė sistema. Dėl to ji dar geriau atlaiko nepalankų išorinių veiksnių poveikį, pvz., didelių temperatūros svyravimų ar labai didelės drėgmės sąlygų, bei paveikia sistemos bendrąjį patvarumą ir jos atsparumą klimato bei mechaniniam poveikiui.

Kitas privalumas yra didelis sistemos atsparumas mikroįtrūkių atsiradimui ir didelių temperatūros svyravimų sukeliamiems įtempiams, o tai leidžia išplėsti dekoratyvinio tinko atspalvių pasirinkimo gamą.

Įrengiant standartines fasadų apšiltinimo sistemas, rekomenduojama rinktis tinką, kurio šviesos atspindžio vertė būtų HBW/LRV >25 % – tai gana šviesios spalvos. Taip yra todėl, kad sugerti saulės spinduliai skatina šiluminių įtempių susidarymą. Dėl šio reiškinio atsiranda mikroįtrūkių, o kartais net atšoka ar nuo fasado nukrenta ištisi termoizoliacinės sistemos plotai.

„Ceresit“ siūlomos savaiminio išsivalymo arba „Aquastatic“ sistemos su technologija „Fibre Force“ papildytu tinku CT 85 arba CT 190 ir dvejopos džiūvimo technologijos pagrindu pagamintu tinku – silikoniniu CT 74 arba CT 75 arba silikatiniu-silikoniniu CT 174 arba CT 175 – gali būti įvairesnių ir kur kas tamsesnių atspalvių, kurių HBW/LRV = 18 % ir daugiau.

Unikalus pluoštų derinys, sustabdantis tinko mikroįtrūkių plėtimąsi

Pasklidę pluoštai gerai įsitvirtina cementinėje mišinio matricoje ir neleidžia įtrūkiams plėstis toliau bei perduoti dalį vidinių jėgų, susidarančių įbrėžus paviršių. Jei pluoštas sustabdo įtrūkio plitimą, jis užtikrina medžiagos vientisumą.

Gaminių asortimentas