Smulkus fasado remontas

Praktinis žinynas

Cut and remove damaged area to prepare filling.

Net tinkamai įrengus izoliaciją, namo fasade neretai atsiranda pažeidimų ar oro poveikio pėdsakų – įbrėžimų, įskilimų ar gilesnių skylių. Atsiradus tokių pažeidimų, nebūtina remontuoti ar keisti visą fasadą.

Šiame praktiniame žinyne paaiškinama, kaip galima lengvai suremontuoti nedidelius pažeistus fasado plotus.

Priemonės

Medžiagos

Ceresit CT 84“ – greito poveikio PU klijai, skirti EPS plokštėms, „Ceresit CT 15“ – gruntiniai dažai, „Ceresit CT 16“ – gruntiniai dažai.
(Pastaba. Prieš naudojant bet kurį produktą, būtina susipažinti su jo techninių duomenų lape (TDL) pateikta informacija.)

Praktinis žinynas:

1 etapas

 

Jei atsirado tinklelio ar izoliacijos sluoksnio pažeidimų, juos būtina pašalinti. Pirma išpjaukite ir išimkite pažeistą plotą naudodami kampinį šlifuoklį.

2 etapas

 

Pašalinkite su apie 10 cm tinklelio  būsimomis užlaidomis aplink išpjovos vietą. Remontuodami armavimo sluoksnį būtinai naudokite tinkamą armavimo tinklelį.

3 etapas

 

Išėmę tinklelio ir pašalinę purvą iš pjūvio vietos, užpildykite išpjovą paruoštu išpjautu polistireno gabaliuku, naudodami poliuretanui tinkamus klijus.

4 etapas

 

Kol džiūsta, pažeistos vietos kraštus padenkite juosta, kad apsaugotumėte nuo purvo ir dulkių. 

5 etapas

 

Poliuretano klijai turėtų išdžiūti per porą valandų. Dabar galite remontuoti armavimo sluoksnį. Stiklo audinio tinklelį visiškai paskandinkite į klijų mišinį, tada priklijuokite ant ploto ir aplink jį; tinklelio užlaidos turi būti apie 10 cm.

6 etapas

 

2–3 dienas palaukite, kol mišinys išdžius (tikslus laikas priklauso nuo armavimo mišinio tipo), ir užtaisytą plotą padengite  gruntu.

7 etapas

 

Gruntui išdžiūvus, užtepkite ploną tinko sluoksnį.

8 etapas

 

Tinkui išdžiūvus, atsargiai pašalinkite juostą.

Svarbi pastaba:
Konkretūs kiekiai, maišymo proporcijos, stingimo trukmė ir paviršiaus paruošimo būdai nurodyti visų produktų techninių duomenų lapuose (TDL). Juos reikia perskaityti prieš naudojant produktus.

Susijęs turinys

Izoliacija. Dažniausios klaidos

Čia pristatomi paprasti, bet efektyvūs izoliacijos įrengimo namuose būdai. 

Daugiau