Nedidelių fasado paviršiaus plotų remonto praktinis žinynas

Praktinis žinynas

Smulkus fasado remontas

Net tinkamai įrengus izoliaciją, namo fasade neretai atsiranda pažeidimų ar oro poveikio pėdsakų – įbrėžimų, įskilimų ar gilesnių skylių. Atsiradus tokių pažeidimų, nebūtina remontuoti ar keisti visą fasadą.

Šiame praktiniame žinyne paaiškinama, kaip galima lengvai suremontuoti nedidelius pažeistus fasado plotus.

Priemonės

Medžiagos

  • Ceresit CT 84“ – greito poveikio PU klijai, skirti EPS plokštėms, „Ceresit CT 15“ – gruntiniai dažai, „Ceresit CT 16“ – gruntiniai dažai.
    (Pastaba. Prieš naudojant bet kurį produktą, būtina susipažinti su jo techninių duomenų lape (TDL) pateikta informacija.)

Praktinis žinynas:

1 etapas

Jei atsirado tinklelio ar izoliacijos sluoksnio pažeidimų, juos būtina pašalinti. Pirma išpjaukite ir išimkite pažeistą plotą naudodami kampinį šlifuoklį.

2 etapas

Pašalinkite su apie 10 cm tinklelio  būsimomis užlaidomis aplink išpjovos vietą. Remontuodami armavimo sluoksnį būtinai naudokite tinkamą armavimo tinklelį.

3 etapas

Išėmę tinklelio ir pašalinę purvą iš pjūvio vietos, užpildykite išpjovą paruoštu išpjautu polistireno gabaliuku, naudodami poliuretanui tinkamus klijus.

4 etapas

Kol džiūsta, pažeistos vietos kraštus padenkite juosta, kad apsaugotumėte nuo purvo ir dulkių. 

5 etapas

Poliuretano klijai turėtų išdžiūti per porą valandų. Dabar galite remontuoti armavimo sluoksnį. Stiklo audinio tinklelį visiškai paskandinkite į klijų mišinį, tada priklijuokite ant ploto ir aplink jį; tinklelio užlaidos turi būti apie 10 cm.

6 etapas

2–3 dienas palaukite, kol mišinys išdžius (tikslus laikas priklauso nuo armavimo mišinio tipo), ir užtaisytą plotą padengite  gruntu.

7 etapas

Gruntui išdžiūvus, užtepkite ploną tinko sluoksnį.

8 etapas

Tinkui išdžiūvus, atsargiai pašalinkite juostą.

Svarbi pastaba:
Konkretūs kiekiai, maišymo proporcijos, stingimo trukmė ir paviršiaus paruošimo būdai nurodyti visų produktų techninių duomenų lapuose (TDL). Juos reikia perskaityti prieš naudojant produktus.