Izoliacija. Dažniausios klaidos

Kaip išvengti šilumos nuostolių

Kad ir kokio dydžio ir tipo būtų pastatas, sienos turi didelę įtaką šilumos nuostolių mastui. Per daugiabučių namų sienas prarandama apie 40 % šilumos.

ETICS – besiūlė išorinė sienos šiluminės izoliacijos sistema

Šiluma taip pat prarandama per šias vietas:
- apie 20 % – per stogą;
- apie 15 % – per vėdinimo sistemas;  
- apie 15 % – per langus ir duris;
- apie 10 % – per rūsį ir grindis.   

Norėdami išvengti šilumos nuostolių naudokite besiūlę išorinę sienos šiluminės izoliacijos sistemą ETICS.  ETICS – tai pasitvirtinęs sprendimas tiek senos, tiek naujos statybos pastatams.

Izoliuoti pastatai:
- naudoja mažiau energijos patalpoms ar pastatui;
- palaiko komfortišką patalpų temperatūrą ištisus metus;
- pasižymi ilgaamže ir estetiškai malonia konstrukcija.

Kad izoliacija būtų kuo geresnė, naudokite pasitvirtinusius ir visapusiškus sprendimus.  Išorės sienų izoliacijai naudojamos medžiagos turėtų tikti sienos tipui ir turėti reikiamus sertifikatus.

Labai svarbu – tinkamai įrengti izoliaciją

Izoliaciją būtina įrengti tinkamai, kitaip nebus užtikrinamos izoliacijos produkto teikiamos garantijos, tai neigiamai paveiks fasado estetinį vaizdą, be to, ateityje atsiras papildomų išlaidų būtinam remontui. Šilumos sąnaudų mažinimo procesą būtina kruopščiai suplanuoti. Kad energija būtų mažiau eikvojama, o šilumos sąlygos namuose būtų geresnės, būtina griežtai laikytis įrengimo ir sienos medžiagų instrukcijų ir techninių reikalavimų.

Kiekvieną veiksmą atlikite kruopščiai, kad išvengtumėte žalos

Įrengiant galimos didelės klaidos. Todėl skirkite dėmesio projekto dokumentacijai ir taisyklingam projekto įgyvendinimui. Izoliuojant pastatus padarytų klaidų pasekmės pradžioje paprastai nematomos ir gali tapti akivaizdžios tik po kelerių metų.  Būtent todėl svarbu vadovautis parengtais nurodymais. Kiekvienas veiksmas turi būti atliekamas atsargiai, ypač tokiose sudėtingesnėse vietose kaip pastato kampai, grindjuostės ar langų nišos.