Pagrindo paruošimas ir drėgmės matavimas

Prieš pradedant grindų dangos įrengimo darbus, būtina tinkamai įvertinti ir paruošti pagrindą. Pagrindas paruošiamas keliais itin svarbiais veiksmais, kuriuos būtina atlikti prieš tęsiant dangos įrengimo darbus.

1 veiksmas
Drėgmės matavimas
Grindis įrengiantis darbuotojas turi užtikrinti, kad vėliau jose nebūtų iškilimų ar išsipūtimų. Todėl jis privalo patikrinti, ar pagrindas yra pakankamai sausas. Pagrindo drėgmė matuojama CM metodu. Taip pat būtina atsižvelgti į vietos institucijų gaires dėl drėgmės verčių ir tik po to pereiti prie tolesnių dangos įrengimo veiksmų.

2 veiksmas
Pagrindo valymas
Pagrindas turi būti švarus, be įtrūkių, stabilus, sausas, be medžiagų, kurios gali trukdyti sukibimui (pvz., riebalų, bitumo, dulkių, dažų ar klijų likučių ir pan.) ir turi atitikti atitinkamus vietinius standartus. Esamą purvą, sudūlėjusius sluoksnius ir nesukibusias dažų dangas reikia pašalinti mechaniniu būdu. Senų medžiagų likučius galima šalinti šlifuokliu, smėliavimo įranga ar kitokiais specialiais įrankiais.

3 veiksmas
Įtrūkių užtaisymas ir skylių užpildymas
Įtrūkiai gali būti profesionaliai užtaisyti preparatu CN 89. Pagrindo nelygumus reikia išlyginti priemone CN 83 arba CN 91.

4 veiksmas
Gruntavimas ir drėgmės barjero įrengimas
Kitas svarbus žingsnis yra gruntavimas. Įgeriančius pagrindus reikia nugruntuoti preparatu Ceresit CN 94. Prieš naudojant išlyginamąjį mišinį, reikia kruopščiai patikrinti pagrindo likutinę drėgmę ir jo stiprį. Drėgniems ir netvirtiems pagrindams naudotinas specialus gruntas.