Baseinai ir sveikatingumo centrai

Siekiant įvykdyti visus galiojančius reikalavimus dėl vonių ir sveikatingumo centrų plotų, o taip pat išskirtinių atvejų, kai yra nuolatinis vandens slėgis iš vidaus, pvz., baseinuose, būtinos specialios žinios. Tai turi įtakos techniniam projektui, o taip pat ir profesionalų atliekamam keraminių ir gamtinio akmens dangų įrengimui bei sandarinimui. Būtina viską suplanuoti iš anksto: atsižvelgti į standartus ir gaires, drėgmės poveikio klasę, baseino konstrukciją, jo veikimo trukmę, valymą ir pan. Ceresit teikia palaikymą planavimo ir darbų vykdymo etapuose ir siūlo įvairių atitinkamų produktų bei išsamias brošiūras apie sistemas – sprendimus, kurie užtikrina didžiausią įmanomą saugumą pastatų savininkams, planuotojams ir rangovams.

ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

1 VEIKSMAS: PAGRINDO PARUOŠIMAS

Prieš pradedant kloti plyteles baseinuose, būtina atlikti cheminę vandens analizę ir nustatyti rūšį vandens, kuris bus naudojamas baseine (šiltas, druskingas arba jūros vanduo), kad būtų tinkamai pasirinktos statybinės medžiagos.

Turi būti numatyta įvairių temperatūrinių ir konstrukcinių siūlių padėtis bei dydis, jos taip pat turi būti atitinkamai sandarinamos. Svarbu užtikrinti, kad sandarinamosios priemonės būtų pasirenkamos atsižvelgiant į iš anksto nustatytą drėgmės poveikio klasę. Prieš pradedant tolesnius veiksmus, reikia patikrinti, ar išlyginamasis sluoksnis ir pagrindas yra pakankamai sausi.

2 VEIKSMAS: HIDROIZOLIACIJA

Sandarinant baseinus, būtina laikytis baseinų konstrukcijos taisyklių. Medžiagos, kurios bus naudojamos, turi turėti tinkamumo patvirtinimą ir sertifikatus. Tokius valstybinius bandymų sertifikatus išduoda vietos institucijos, atsakingos už statybą. Tinkamumo patvirtinimas gali būti nurodomas Europos techniniame liudijime (ETL). Ceresit siūlo sertifikuotas skystųjų hidroizoliacinių medžiagų sistemas, skirtas naudoti po keraminių plytelių danga, įrengiama naudojant klijus. Tai yra patvirtinta veiksminga hidroizoliacijos sistema betoniniams baseinams.

3 VEIKSMAS: PLYTELIŲ KLOJIMAS

Baseine kas daug priklauso nuo tinkamo medžiagų pasirinkimo. Tai ypač pasakytina apie hidroizoliacines sistemas ir plytelių dangos įrengimo produktus, kuriems vietos institucijos, atsakingos už statybą, turi išduoti įvertinimo sertifikatą ar ETL. Ceresit garantuoja saugius ir kokybiškus sertifikuotų sistemų sprendimus, atitinkančius įvairiausius reikalavimus, keliamus baseinams, drėgnoms ir sausoms patalpoms.