Plytelių klojimas pramoniniuose pastatuose

Tikriausiai jokia kita pramoninių pastatų dalis nėra veikiama tokių įtempių kaip grindų danga: tai didelės apkrovos, kraštutiniai temperatūros svyravimai, drėgmės poveikis ir agresyvios cheminės medžiagos. Daugeliu atvejų tokių veiksnių derinys kelia aukštus reikalavimus plytelių klojimo produktams. Ypač didelių apkrovų aplinkoje labai svarbi pamato, hidroizoliacijos ir plytelių klojimo produktų kokybė, o taip pat tinkamas planavimas ir profesionaliai atliktas įrengimas. Todėl Ceresit siūlo sisteminius sprendimus, padedančius susidoroti su mechanine apkrova, terminiais įtempiais, chemikalų poveikiu ir ribinėmis sąlygomis – išsami informacija pateikiama mūsų specializuotose brošiūrose, skirtose plytelių klojimo pramoninėse srityse darbams.

Žingsnis po žingsnio

1 veiksmas

Pagrindo paruošimas

Prieš pradedant planuoti darbą, būtina parengti reikalavimų sąrašą ir atsižvelgti į šiuos svarbiausius veiksnius:

• Mechaninę apkrovą
• Terminius įtempius
• Cheminį poveikį
• Drėgmės poveikį
• Ribines sąlygas

Šių veiksnių įvertinimas lems grindų įrengimą nuo pamatų iki viršutinio sluoksnio ir tinkamą naudotinų produktų pasirinkimą. Ypač vietose, kurioms būdinga didelė apkrova, projektuotojų, montuotojų, grindų išlyginamųjų sluoksnių įrengimo ir plytelių klojimo darbus atliekančių darbuotojų veiksmai yra glaudžiai susiję ir turi būti tarpusavyje suderinti.

2 veiksmas

Hidroizoliacija

Tokios vietos kaip komercinės virtuvės yra veikiamos didelio kiekio vandens, ypač neslėginio. Siekiant sumažinti drėgmės sukeliamų pažeidimų riziką, patartina, kad keraminės plytelės ar plokštės, kanalizacijos vamzdžiai ir kanalai sudarytų vieną suderintą sistemą.

3 veiksmas

Plytelių klojimas

Tinkamai suplanuotos ir kvalifikuotai įrengtos keraminės dangos ir jų pamatai gali pasižymėti dideliu atsparumu ir atlaikyti ekstremalias apkrovas bei ratinių transporto priemonių eismą. Jie gali atlaikyti sudėtingiausias apkrovas ištisus dešimtmečius. Be to, tai yra ekonomiškai puikus pasirinkimas. Tačiau grindų patvarumas ir ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo plytelių, bet ir žemiau jų esančių sluoksnių – nuo išlyginamosios dangos iki plytelių glaisto. Todėl Ceresit garantuoja aukštos kokybės sisteminius sprendimus, kurie remiasi naujovėmis ir patirtimi.