Terasos, balkonai ir kiemeliai

Balkonų ir terasų statyba nėra mokslas, tačiau reikia atkreipti dėmesį į detales.

Galutinis gaminys turi atitikti aukštus konstrukcinius ir fizikinius reikalavimus dėl galimos gamtos stichijų įtakos. Bet kokios planavimo klaidos ar nekokybiškai atliktas darbas gali turėti tiesioginių pasekmių ir pažeisti konstrukciją. Pirmasis planavimo žingsnis visada turi būti atidus žvilgsnis į konstrukcijos tipą. Antrasis klausimas – kokios medžiagos turėtų būti naudojamos. „Ceresit“ padeda planuoti ir įgyvendinti jūsų projektą, naudodama puikiai suderintus produktus: mūsų sistema apima visą šalčiui, drėgmei ir aukštų temperatūrų pokyčiams atsparių produktų asortimentą – nuo pagrindo paruošimo ir hidroizoliacijos produktų iki derančių plytelių klijų ir glaistų.

ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

1 ŽINGSNIS PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS

Prieš priimant bet kokius sprendimus dėl hidroizoliacijos ir viršutinės dangos, būtina išbandyti ir įvertinti pagrindo tipą ir būklę. Vanduo turi turėti galimybę nutekėti, todėl svarbiausias reikalavimas yra suprojektuoti lauko gyvenamąją erdvę su ilgalaike veiksminga drenažo sistema. Balkonai ir terasos turi būti planuojami su ne mažesniu kaip 2 proc. nuolydžiu.

2 ŽINGSNIS HIDROIZOLIACIJA

Kad būtų kuo geriau išsaugota pastato vertė ir išvengta fizinio poveikio sukeltų struktūrinių pažeidimų, terasos konstrukcija ir hidroizoliacija turi būti puikiai suderintos. Gairės, kaip planuoti ir atlikti būtiną terasų, balkonų ir kiemų hidroizoliaciją, apibrėžtos vietinėse ir ES normose bei standartuose.

Išsamią informaciją „Ceresit“ siūlo jums specialiai paruoštoje plytelių klojimo sistemų, skirtų balkonams ir terasoms, brošiūroje.

3 ŽINGSNIS PLYTELIŲ KLOJIMAS

Keraminės plytelės ir natūralūs akmenys puikiai tinka balkonų ir terasų grindims dengti. Jie ilgai naudojami, jei išklojami tinkamai. Lauko patalpose klijų mišinys turi būti tepamas taip, kad plytelių ir plokščių apačia būtų sudrėkinta visu paviršiumi (visa plytelė turi būti padengta klijais). Jei plytelės ir plokštės nebus visiškai įmirkytos klijuose, susidarys tuštumos, kuriose gali kauptis vanduo. Dėl klijų sluoksnyje susikaupusios drėgmės ilgainiui gali kilti įvairių problemų – nuo išskyrų ant plytelių siūlių iki šalčio pažeidimų ir plytelių atsisluoksniavimo. „Ceresit“ jums siūlo profesionalius plytelių klojimo sistemos produktus, skirtus naudoti balkonuose ir terasose.

4 ŽINGSNIS GLAISTYMAS

Sumaišius glaistą, galima tepti mentele tiesiai iš maišymo indo. Jei glaistas naudojamas sienoms ir grindims glaistyti, jis tepamas kieta gumine mentele. Glaistą į siūles įspauskite mentele, kol jos bus užpildytos ir neliks tuštumų, ir jos susilygins su plytelių paviršiumi. Paskui nuo plytelių paviršiaus glaisto perteklių pašalinkite braukdami mentelės kraštu, laikydami mentelę 90° kampu. Braukite įstrižai, kad nuo paviršiaus pašalintumėte kuo daugiau glaisto neištraukdami jau siūlėse esančio glaisto.

Siekiant išgauti vientisą, estetišką išvaizdą ir palengvinti valymą, po glaisto užtepimo siūles reikia palikti sudžiūti (sutvirtėti).