Vonios ir virtuvės

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį vonios kambarį, dušą, skalbimo patalpas ar virtuvę be keraminių plytelių, pasižyminčių pribloškiamu dizainu ir puikia paviršiaus technologija. Keraminės plytelės dažnai naudojamos patalpose ar vietose, kurios yra stipriai veikiamos drėgmės, chemikalų ar dilinimo. Plytelėmis išklotos grindys turi gražiai atrodyti ir ilgai tarnauti. Todėl planuojant hidroizoliacijos įrengimą ar kampų sandarinimą, būtina rinktis tinkamus klijus ir glaistą.

ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

1 VEIKSMAS: PAGRINDO PARUOŠIMAS

Siekiant išvengti klientų pretenzijų ir užtikrinti ilgalaikį rezultatą, itin svarbu patikrinti ir tinkamai paruošti pagrindą. Apskritai paviršius turi atitikti šias sąlygas: jis turi būti pakankamai tvirtas, sausas, lygus, be dulkių ar riebalų. Informacijos apie visus išankstinius veiksmus (drėgmės įvertinimą, pagrindo būklės patikrą, gruntavimą) rasite skyrelyje „Pasiruošimas“.

2 VEIKSMAS: HIDROIZOLIACIJA

Būtų klaidinga manyti, kad visiškai plytelėmis išklotas sienos ar grindų paviršius yra atsparus vandeniui. Drėgmė ir vanduo į pagrindą gali skverbtis per siūles ir taip sukelti ilgalaikių pažeidimų. Kai kurie paviršiai yra tiesiogiai veikiami vandens, pvz., dušų sienos ir grindys bei aplink esančios vietos, taip pat vonių ir praustuvių plotai. Tokie paviršiai turi būti apsaugoti po plytelėmis įrengiant specialius hidroizoliacinius sluoksnius. Iš pradžių reikia tinkamai izoliuoti paviršių, o tik tada klijuoti plyteles – tai yra esminis principas, taikytinas drėgmės veikiamiems paviršiams. Ceresit po plytelių danga įrengiama hidroizoliacijos sistema yra efektyvi, greitai ir paprastai padaroma.

3 VEIKSMAS: PLYTELIŲ KLOJIMAS IR GLAISTYMAS

Tinkamų klijų pasirinkimas priklauso nuo pagrindo pobūdžio (pvz., šildomosios grindys) ir – daugiausiai – nuo naudojamų plytelių: keraminių, porcelianinių, gamtinio akmens ar stiklo mozaikos. Ceresit siūlo tinkamus plytelių klijus ir įvairiausių spalvų glaistą, kad vonios kambarys ar virtuvė atrodytų šiuolaikiškai.