Terasos, balkonai ir vidaus kiemeliai

Balkonų ir terasų statyba nėra sudėtinga, tačiau reikia atkreipti dėmesį į detales.

Galutinis gaminys turi atitikti aukštus konstrukcinius ir fizinius reikalavimus, keliamus dėl įvairių veiksnių neigiamo poveikio. Bet kokios planavimo klaidos ar netinkamas darbas gali turėti tiesioginių pasekmių ir sukelti struktūrinių pažeidimų. Todėl planuojant pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į statybos tipą. Tada atsakyti į klausimą, kokios medžiagos turi būti naudojamos. „Ceresit“ ir puikūs suderinami gaminiai padeda planuoti ir vykdyti projektą: Mūsų sistema apima visą gaminių, atsparių šalčiui, drėgmei ir aukštų temperatūrų pokyčiams, asortimentą – nuo pagrindo paruošimo ir hidroizoliacinių medžiagų iki derančių plytelių klijų bei plytelių glaistų.

NUOSEKLŪS VEIKSMAI

1 VEIKSMAS. PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS

Prieš priimant sprendimus, susijusius su hidroizoliacija ir viršutiniu sluoksniu, būtina išbandyti ir įvertinti pagrindo tipą ir būklę. Vanduo privalo nutekėti – tai yra pagrindinis reikalavimas įrengiant lauko erdves su ilgalaike veiksminga drenažo sistema. Balkonai ir terasos turi turėti bent 2 % nuolydį.

2 VEIKSMAS. HIDROIZOLIACIJA NAUDOJANT CR 166

Pirmiausia į kampus įklijuokite CL 152 juostas ir manžetų elementus, kurie įrengiami su balkono paviršiaus pirmuoju sluoksniu. Juostos turi būti klijuojamos siūlėse. Mineralinio hidroizoliacinio mišinio visada reikia užtepti bent du sluoksnius. Norint pasiekti geriausių rezultatų, labai svarbu sumaišyti du komponentus tinkamomis proporcijomis. Mažiausias išdžiūvusių CR 166 mišinio sluoksnių storis yra 2 mm. Saugokite šviežiai užteptą hidroizoliaciją nuo šalčio, tiesioginių saulės spindulių ir lietaus. Balkono ar terasos hidroizoliacinį paviršių reikia iškloti plytelėmis, tvirtinamomis tradiciniu būdu – mišiniu, arba iškloti specialiomis plytelėmis ant pakylų, kad hidroizoliacinis sluoksnis būtų apsaugotas nuo tiesioginio vaikščiojimo poveikio.

3 VEIKSMAS. PLYTELIŲ KLOJIMAS

Klinkerio plytelės ir natūralaus akmens plytelės puikiai tinka balkonų ir terasų grindims iškloti. Tokios tinkamai išklotos plytelės užtikrina ilgą naudojimo laiką. Klojant lauke, klijų mišiniu reikia padengti visą plytelių ir plokštės apatinį paviršių (100 % klijų sluoksnis). Jei plytelių ir plokščių paviršiai nėra visiškai padengti klijais, susidaro tuštumos, kuriose gali kauptis vanduo. Drėgmė, susikaupusi tuštumoje, sukels įvairių problemų, pavyzdžiui, plytelių iškilimo ties siūlėmis, neatsparumo šalčiui ir plytelių atšokimo. „Ceresit“ siūlo išbandytus plytelių klojimo sistemos gaminius, skirtus naudoti balkonuose ir terasose.

4 VEIKSMAS. GLAISTYMAS

Sumaišytą mišinį galima tepti mentele tiesiai iš maišymo kibiro. Ant sienų ir grindų mišinys tepamas kieta gumine mente. Naudokite glaistyklę, kad įspaustumėte glaistą į siūles; siūles užpildykite taip, kad jos būtų viename aukštyje su plytelės paviršiumi. Tada glaisto perteklių nuo plytelės paviršiaus pašalinkite 90° kampu laikomos glaistyklės kraštu. Braukite įstrižai siūlei, kad pašalintumėte kuo daugiau glaisto nuo paviršiaus neištraukdami iš užpildytų siūlių.

Norint sukurti lygią ir estetišką išvaizdą bei palengvinti plytelių valymą, po glaistymo reikia palaukti, kol siūlės sukietės.