Rūsiai ir pamatai

Pamatams ir rūsiams izoliuoti paprastai naudojamos dvi rūšys, apimančios skirtingas sistemas ir savybes:

BITUMINĖS SISTEMOS

  • Lipnios bitumo membranos (SAM)
  • Polimerais modifikuotos bituminės storosios dangos (PMB)

MINERALINĖS SISTEMOS

  • Cemento mišiniai, standūs
  • Cemento mišiniai, elastingi

PRAKTINĖS ŽINIOS, KAIP EFEKTYVIAI HIDROIZOLIUOTI PAMATUS.

Konstrukcijų hidroizoliacija – tai bendras terminas, apibūdinantis metodus, leidžiančius statyti pastatus žemiau žemės paviršiaus ir apsaugoti, kad grunto drėgmė nepatektų per sienas ir grindis. Šis terminas apima kelias taikymo sritis, atsižvelgiant į pastatą veikiančias apkrovas ir poreikius, kuriuos reikia patenkinti.

Krituliai prasiskverbia į dirvožemį ir pakyla iki gruntinio vandens lygio. Siekiant apsaugoti pastatą nuo drėgmės žalos, atsižvelgiant į pastatą veikiančias apkrovos sąlygas, reikia imtis įvairių priemonių, pavyzdžiui, užtikrinti apsaugą nuo žemės drėgmės, prasisukančio vandens ar vandens slėgimo. Visos pastato dalys, kurios liečiasi su dirvožemiu ir vandeniu, turi būti apsaugotos. Ypač pagrindo plokštė, sienos, grindys, pamatai ir planuojamas žemės lygis, taip pat tokios konstrukcinės dalys, kaip prasiskverbimo ir plėtimosi siūlės.

PAGRINDINĖS PLOKŠTĖS IR SIENOS

Retais atvejais, pavyzdžiui, dėl drėgmės sienose arba jei rūsys aptaškomas vandens, prieš naudojant bituminius gaminius pirmiausia reikia hidroizoliuoti sienos ir pagrindo sandūrą, kad nepatektų drėgmė. Atvira pamatų ir pačios sienos dalis (maždaug iki 50 cm) turi būti nepralaidi vandeniui – padengta standžiu mišiniu, pavyzdžiui, CR 65, sluoksniu.

PAMATAI IR PLANUOJAMAS ŽEMĖS LYGIS

Pereinamajai zonai tarp žemės lygio ir sienos dalies rūsyje apsaugoti nuo vandens tiškalų reikia naudoti hidroizoliacinę dangą, pavyzdžiui, CR 65 standų mišinį ir (arba) CR 166 elastingą mišinį. Danga turi būti tepama maždaug 50 cm virš planuojamo žemės lygio ir maždaug 30 cm žemiau. Tada pamatai turi būti padengiami tinku arba plytomis.

PRILIPIMAS PRIE PAGRINDO PAVIRŠIAUS

A) BITUMINĖS SISTEMOS

Polimerais modifikuotos bituminės storosios dangos (PMB) ir lipnios membranos (SAM), skirtos naudoti šaltuoju būdu, prie pagrindo paviršiaus prilimpa tik dėl savo specifinės sukibimo galios. Būtina iš anksto paviršių gruntuoti.

B) MINERALINĖS SISTEMOS

Tokiuose mineraliniuose gaminiuose, kaip hidroizoliaciniai mišiniai, yra naudojami cementas, todėl jie gali sukibti su daugeliu statybinių medžiagų. Hidroizoliaciniai mišiniai turi būti tepami ant drėgnų ar net iš anksto sudrėkintų statybinių medžiagų. Norint iš anksto sudrėkinti vandeniu, grunto nebūtina naudoti.