Vonios kambariai ir virtuvės

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinius vonios kambarius, dušus, skalbyklas ar virtuves be nuostabaus dizaino plytelių ir puikių paviršiaus technologijų. Pplytelės dažnai naudojamos patalpose ar vietose, kurias veikia didelė drėgmė, cheminės medžiagos ir dilimas. Tikimasi, kad plytelėmis išklotos grindys ir sienos užtikrins ilgalaikę gražią išvaizdą bei ilgai bus naudojamos. Todėl planuojant labai svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip hidroizoliacinis sandarinimas, kraštų sujungimas, tinkamas mišinio ir klijų pasirinkimas.

NUOSEKLŪS VEIKSMAI

1 VEIKSMAS. PAGRINDO PARUOŠIMAS

Siekiant išvengti pretenzijų ir užtikrinti ilgalaikį rezultatą, labai svarbu patikrinti ir paruošti pagrindą. Iš esmės paviršius turi atitikti šias sąlygas: jis turi išlaikyti pakankamai didelę apkrovą, būti sausas ir lygus, nuo jo turi būti nuvalytos dulkės ir riebalai.

Paviršius turi būti idealiai lygus, visi kampai turi būti teisingi, o virtuvė ar vonios kambarys yra palyginti nedidelė patalpa, paprastai labai gerai apšviesta. Todėl visi pažeidimai taps puikiai matomi. Tobulai paruoštam paviršiui prireiks tik tinkamo ir iš anksto nustatyto hidroizoliacinio sluoksnio. Nepaisant to, kokio tipo „Ceresit“  hidroizoliacija bus naudojama, visada reikia dviejų sluoksnių. Tokiu būdu padengiamas kiekvienas įtrūkimas, o izoliacijos sluoksnis būna vientisas. Galite iš anksto iš CL 152 arba CL 69 membranos išpjauti manžetus ir panaudoti vandentiekio vamzdžiams arba drenažui, atsižvelgiant į reikiamą dydį. Visos jungtys ir vamzdžių kanalai turi būti tinkamai sujungti. Kampams galima naudoti paruoštus naudoti elementus (išoriniams ir vidiniams kampams – CL 82 ir CL 83) arba iš anksto išpjautas CL 152 juostos dalis. 

2 VEIKSMAS. HIDROIZOLIACIJA NAUDOJANT CR 166

Būtų neteisinga manyti, kad visas plytelėmis išklotas sienos ar grindų plotas yra nepralaidus vandeniui. Per siūles drėgmė ir vanduo gali įsiskverbti į pagrindą ir sukelti ilgalaikių pažeidimų. Kai kurie paviršiai yra tiesiogiai veikiami vandens, pavyzdžiui, dušo sienos ir grindys, vonia ir praustuvės bei jų aplinka. Šios sritys turi būti apsaugotos po plytelėmis užtepant specialius sandarinimo sluoksnius. Pirmiausia reikia tinkamai užsandarinti paviršių ir tik tada kloti plyteles – tai pagrindinis principas, kuris taikomas drėgmės veikiamiems paviršiams. „Ceresit“ po plytelėmis įrengiama izoliacija yra veiksminga, lengvai ir greitai įrengiama.

Nepaisant to, kokio tipo „Ceresit“ hidroizoliacija bus naudojama – akrilinė ar mineralinė, visada reikia tepti du sluoksnius. Tokiu būdu padengiamas kiekvienas įtrūkimas, o izoliacijos sluoksnis būna vientisas. CL 152 juostas kampams, siūlėms ir naudojimui tarp skirtingų medžiagų rūšių rekomenduojama įterpti į šviežiai užteptą pirmąjį sluoksnį. CR 166 galima tepti įvairiais įrankiais, pvz., dažų teptuku, voleliu ar mentele – svarbu pasiekti reikiamą galutinį sluoksnių storį. Jei dirbate, kai šilta, norint pailginti perdengimo laiką, rekomenduojama kartkartėmis permaišyti medžiagą darbiniame kibire. Ant išdžiūvusio hidroizoliacijos sluoksnio galima naudoti „Ceresit“ mineralinius arba epoksidinius klijus.

3 VEIKSMAS. PLYTELIŲ KLOJIMAS

Tinkamų klijų pasirinkimas priklauso nuo pagrindo pobūdžio (grindų šildymas) ir nuo naudojamų plytelių – keraminių, porcelianinių, natūralaus akmens ar stiklo mozaikos. „Ceresit“ siūlo tinkamus plytelių klijus ir platų mišinio spalvų pasirinkimą, kurios vonios kambariui ar virtuvei suteiks modernų akcentą.

4 VEIKSMAS. GLAISTYMAS

Sumaišytą mišinį galima tepti mentele tiesiai iš maišymo kibiro. Glaistas ant sienų ir grindų tepamas kieta gumine mente. Naudokite glaistyklę, kad įspaustumėte glaistą į siūles; siūles užpildykite glaistu tol, kol jis bus viename aukštyje su plytelės paviršiumi. Tada glaisto perteklių nuo plytelės paviršiaus pašalinkite 90° kampu laikoma glaistykle. Braukite įstrižai siūlei, kad pašalintumėte kuo daugiau glaisto nuo paviršiaus neištraukdami iš užpildytų siūlių. Norint sukurti lygią ir estetišką išvaizdą, bei palengvinti plytelių valymą, po glaistymo reikia palaukti, kol siūlės sukietės.