Baseinai ir drėgnos vietos

Norint patenkinti visus dabartinius maudyklų ir sveikatingumo sektoriaus bei naudojimo ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui, baseinuose su nuolatiniu vandens slėgiu iš vidaus, reikalavimus, reikalingos specialios žinios. Šie reikalavimai turi įtakos techniniam projektui, profesionaliam keramikos ir natūralaus akmens dangų sandarinimui ir įrengimui, todėl labai svarbu tinkamai planuoti, atsižvelgiant į standartus ir gaires, drėgmės poveikio klasę, baseino konstrukciją, pradinį paleidimą, valymą ir t. t. „Ceresit“ padeda planuoti ir vykdyti darbus, siūlydama platų patogių naudoti gaminių asortimentą, išsamias sistemų brošiūras ir sprendimus, kurie pastatų savininkams, projektuotojams bei montuotojams užtikrina patį didžiausią saugumą.

NUOSEKLŪS VEIKSMAI

1 VEIKSMAS. PAGRINDO PARUOŠIMAS

Prieš pradedant kloti plytelėmis plaukimo baseinuose, būtina atlikti cheminę vandens analizę ir nustatyti baseine naudojamo vandens tipą (terminis, druskingas ar jūros vanduo), kad būtų galima tinkamai pasirinkti statybines medžiagas.

Taip pat reikia nuspręsti dėl įvairių plėtimosi ir konstrukcinių siūlių vietos ir matmenų, o neišvengiamas siūles būtina užsandarinti. Svarbu užtikrinti, kad hidroizoliacinės priemonės būtų parinktos atsižvelgiant į iš anksto nustatytas drėgmės poveikio klases. Prieš imdamiesi tolesnių veiksmų patikrinkite, ar konstrukcija ir pagrindas yra pakankamai sausi.

Visi matmenys turi būti apskaičiuoti atsižvelgiant į kiekvieno sluoksnio storį, kad būtų užtikrinti būtini atstumai pabaigoje, o tai būtina tarptautinių varžybų standarto plaukimo baseinuose. Taip pat būtina atsižvelgti į apšvietimo, drenažo sistemą, tvirtinimo elementus, kurie turi būti integruoti į vandeniui atsparų sluoksnį pradiniame pagrindo paruošimo etape. Darbai turi būti atliekami palankiomis ir tinkamomis klimato sąlygomis. Pageidautina temperatūra – didesnė kaip +15 ⁰C, oro drėgnumas – mažesnis nei 65 %. Prieš padengiant paviršių hidroizoliacine membrana CR 166, paviršius turi būti išlygintas, lygus, atviromis poromis ir drėgnas. Reikia laikytis visų tolesnių darbo veiksmų dėl kietėjimo laiko.

2 VEIKSMAS. HIDROIZOLIACIJA NAUDOJANT CR 166

Hidroizoliuojant baseinus, labai svarbu laikytis plaukimo baseinų statybos taisyklių. Naudotinų gaminių tinkamumas ir jų kaip sistemos tinkamumas turi būti patvirtintas nacionaliniu bandymų sertifikatu, kurį išduoda statybų priežiūros institucijos. Tinkamumą taip pat gali patvirtinti Europos techninis liudijimas (ETA). „Ceresit“ siūlo sertifikuotas vandeniui nepralaidžias gaminių sistemas, skirtas naudoti po plytelėmis. Šios sistemos sėkmingai naudojamos hidroizoliuojant betoninius baseinus.

Visada reikia užtepti bent du sluoksnius. Norint užtikrinti reikiamus hidroizoliacijos parametrus, abiejų sluoksnių storis turi būti ne mažesnis kaip 2 mm. Medžiagą reikia tinkamai užtepti. Naudokite dantytą mentelę, kuri padeda užtikrinti, kad po išlyginimo bus pasiektas reikiamas sluoksnio storis. Vidutinį storį taip pat galima apskaičiuoti pagal medžiagos sunaudojimą vienam kvadratiniam projekto metrui. Galutinio patikrinimo metu išpjaukite išdžiūvusių sluoksnių gabalą ir išmatuokite storį. Išpjauta plokštė yra perdaroma. Užtepus pirmąjį sluoksnį, kampai ir siūlės užklijuojami specialiomis CL 152 juostomis. Iš CL 69 membranos galima išpjauti apvadus drenažams, kurie turi būti įmontuojami į pirmąjį hidroizoliacijos sluoksnį. Pirmiausia geriau hidroizoliuoti sienas, o tada pagrindo plokštę, kad membrana prieš išklojant plytelėmis būtų kuo mažiau mechaniškai veikiama. Siekiant užtikrinti geriausią hidroizoliacijos veikimą, rekomenduojama sumaišyti 2 komponentų medžiagą pagal nurodytą santykį. Prieš klojant plyteles reikia dar kartą patikrinti membraną, nes ir vienas įtrūkimas gali praleisti daug vandenį. Mažoms mozaikoms labai svarbu, kad sluoksnis būtų tolygus ir lygus.

3 VEIKSMAS. PLYTELIŲ KLOJIMAS

Plaukimo baseino konstrukcija labai priklauso nuo tinkamo medžiagų pasirinkimo. Tai visų pirma pasakytina apie hidroizoliacines sistemas ir gaminius, skirtus plytelėms kloti, kuriems reikalingas nacionalinių statybos priežiūros institucijų arba ETA patvirtinimo sertifikatas. „Ceresit“ siūlo saugius ir aukštos kokybės sertifikuotus sistemų sprendimus, atitinkančius visus reikalavimus, taikomus pačiam baseinui, drėgnoms patalpoms ir sausoms patalpoms.

4 VEIKSMAS. GLAISTYMAS

Sumaišytą mišinį galima tepti mentele tiesiai iš maišymo kibiro. Ant sienų ir grindų mišinys tepamas kieta gumine mente. Naudokite glaistyklę, kad įspaustumėte mišinį į siūles; siūles užpildykite glaistuu tol, kol jis bus viename aukštyje su plytelės paviršiumi. Tada glaisto perteklių nuo plytelės paviršiaus pašalinkite 90° kampu laikoma glaistykle. Braukite įstrižai siūlei, kad pašalintumėte kuo daugiau glaisto nuo paviršiaus neištraukdami iš užpildytų siūlių.

Norint sukurti lygią ir estetišką išvaizdą bei palengvinti plytelių valymą, po glaistymo reikia palaukti, kol siūlės sukietės.