Pastatų renovacijos sistema
Tradiciniai gipsai nesugeba veiksmingai kaupti susikristalizuojančių druskų arba atlaikyti kristalizacijos metu patiriamų įtempių. Renovaciniai tinkai pasižymi dideliu porėtumu, tai lemia mažą vandens garų pasipriešinimo difuzijai koeficientą, palengvina ilgalaikį kristalizuojančių druskų kaupimąsi porų ertmėse. Šie tinkai pasižymi dideliu porėtumu, mažu pasipriešinimu vandens garų difuzijai ir mažu kapiliariniu laidumu, galima sudaryti dviejų, trijų ir keturių sluoksnių sistemines dangas.
Sąvoka „renovacinis tinkas“ apskritai reiškia tam tikrą naudojamų įvairiais deriniais produktų grupę. Sistemos sluoksnių išsidėstymas priklauso nuo pastato druskų koncentracijos, iš kurių dažniausiai pasitaiko Cl, SO2 ir NO jonai.
Mūro druskingumo laipsnis pagal WTA gaires
Renovacinio tinko sistemos tikslas – išdžiovinti mūrą ir sukurti saugią saugyklą druskoms, kurios į tinką patenka kartu su mūro drėgme. Tai pasiekiama tinkamai išdėstant sluoksnius renovacinių tinkų sistemoje, užtikrinant, kad paviršius būtų sausas, o druskos neišsiskirtų į jo išorę.
1 ETAPAS
Druskos kristalizuojasi renovacinio tinko oro porose
2 ETAPAS
Pamažu auga kristalai, ir poros užpildomos
3 ETAPAS
Užpildomos renovacinio tinko oro poros, o įtempius perima lengvi užpildai
4 ETAPAS
Auga druskos kristalai ir didėja įtempimas (suardomas renovacinis tinkas)
Apskaičiuota, kad druskos įsisavinimo gebėjimas, taigi ir renovacinio tinko efektyvumas, išlieka nuo kelerių metų iki dešimtmečio ar ilgiau. Ceresit renovacinio tinko sistemos veiksmingumas priklauso nuo tinkamo sluoksnių išdėstymo. Todėl atliekant pastato diagnostiką labai svarbu įvertinti pagrindo užterštumo laipsnį statybinėmis druskomis, kad renovacinio tinko sluoksniai būtų tinkamai išdėstyti. Šis vertinimas taip pat turi įtakos sistemos kainai už kvadratinį metrą. Netikslus įvertinimas gali investuotoją nulemti nereikalingas išlaidas dėl sistemos, nepritaikytos vyraujančioms sąlygoms ir turinčios trumpesnį tarnavimo laiką, įrengimo.
Priklausomai nuo druskų koncentracijos laipsnio, pilną renovacinio tinko sistemą sudaro keli nuosekliai dedami sluoksniai:
- Ceresit CR 60 – renovacinis tinko pagrindas
Sąlyčio sluoksnis, skirtas pagerinti vėlesnių sluoksnių sukibimą. Būtina sąlyga yra ažūrinis pagrindo padengimas mažiau nei 50 % ir maksimalus 5 mm storis, kad būtų išlaikyta reikalinga difuzija.
- Ceresit CR 61 – pagrindinis renovacinis tinkas
Hidrofilinis sandėliavimo sluoksnis naudojamas, kai pagrindo druskingumas yra didelis ir pagrindas yra netolygus. Pagrindinio tinko minimalus reikalingas poringumas turi būti 20 % nesustingusiam tinkui ir 45 % po sukietėjimo. Jis taip pat naudojamas kaip išlyginamasis tinkas labai nelygiems paviršiams ir mūro defektams taisyti.
- Ceresit CR 62 – renovacinis tinkas
Hidrofobinis tinkas, paprastai apie 2 cm storio. Renovacinio tinko minimalus reikalingas poringumas turi būti 25 % nesustingusiam tinkui ir 40 % po sukietėjimo. Renovacinis tinkas turi lengvuosius užpildus, kurie skirti iš dalies kompensuoti įtampas, atsirandančias renovacinio tinko struktūroje kristalizuojantis druskoms.
Renovacinio tinko sistemų asortimente taip pat yra CR 64 glaistomasis tinkas. Viskas gali būti padengta dažų dangomis, turinčiomis labai aukštą difuziją ir mažą įgeriamumą, pavyzdžiui, CR 50 silikoniniais dažais arba CR 55 sol-silikatiniais dažais.
1 VEIKSMAS.
Paruoškite paviršių.
2 VEIKSMAS.
Patikrinkite pagrindo lygumą.
3 VEIKSMAS.
Gausiai sudrėkinkite pagrindą vandeniu.
4 VEIKSMAS.
Užtepkite CR 60. Užtikrinkite, kad paviršiaus padengimas būtų tinklinis ir neviršytų 50 %.
5 VEIKSMAS.
CR 61 tinko pagrindą galima tepti rankiniu būdu arba mechaniškai.
6 VEIKSMAS.
Išlyginkite CR 61 tinko paviršių ilga glaistykle.
7 VEIKSMAS.
Pradėjus stingti, suteikite tinko pagrindui tekstūrą apdorodami jo paviršių, kad geriau priliptų kiti sluoksniai.
8 VEIKSMAS.
Užtepkite renovacinį tinką. Norint išvengti įtrūkimų, sluoksnis turi būti vienodo storio per visą paviršių.
9 VEIKSMAS.
Renovacinio tinko negalima išlyginti mentele. Paviršiaus apdorojimui galite naudoti medinę arba polistirolo mentelę.
10 VEIKSMAS.
Norėdami sulyginti paviršių ties renocinio tinko ir ankstesnio tinko jungtimi, naudokite CR 64 išlyginamąjį tinką. Kai išlyginamasis tinkas sustingsta, nudažykite CR 50 arba CR 55.
11 VEIKSMAS.
Taip atrodo siena, padengta renovacine sistema.
Džiaugiamės galėdami padėti Jums visais klausimais, susijusiais su mūsų gaminiais, kur įsigyti arba koks yra tinkamas sprendimas jūsų projektui.