Plytelių klijavimas ant aliuminio paviršių

Praktinis žinynas

Siekiant geriausių rezultatų klijuojant plyteles ant tokių probleminių paviršių kaip aliuminis, būtina atsižvelgti į keletą dalykų. Be to, svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir kruopščiai paruošti paviršių.

Aliuminio paviršius yra labai lygus, todėl kelia tam tikrų rūpesčių naudojant klijus.  Dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti ypač stiprius klijus. Pasirinkus netinkamus klijus, galimos rimtos pasekmės, pvz., plytelių skilinėjimas ar atsiklijavimas.

Šiame praktiniame žinyne paaiškinama, kaip tinkamai klijuoti plyteles ant aliuminio paviršių.

Priemonės

Medžiagos

  • Ceresit CM 77 Ultraflex“ – ypač elastingi, silanu modifikuoti plytelių klijai,
  • Ceresit CE 40 Aquastatic Silica“ – nepralaidus vandeniui, elastingas, atsparus nešvarumams smulkus glaistas,
  •   „Ceresit CE 79 Ultra Pox Color“ – dvikomponentis, atsparus cheminiam poveikiui spalvotas epoksidinis glaistas ir klijai.

(Pastaba. Prieš naudojant bet kurį produktą, būtina susipažinti su jo techninių duomenų lape (TDL) pateikta informacija.)

Praktinis žinynas:

1 etapas

Pašalinkite nuo paviršiaus purvą, dulkes, nesustingusias poliuretano putas. Nuvalykite metalo paviršių vandeniu ir popieriumi ar šluoste.

2 etapas

Kai paviršius visiškai išdžius, padenkite jį klijais, naudodami plytelių dydžiui tinkamą dantytą glaistyklę.
Šiai užduočiai puikiai tiks ypač elastingi, silanu modifikuoti plytelių klijai. Silanu modifikuoti klijai paprastai yra paruošti naudoti. Gruntuoti nereikia.

3 etapas

Padengę paviršių klijais, apipurkškite jį vandeniu, kad pradėtų stingti.

4 etapas

Paviršius paruoštas plytelėms kloti. Klodami plyteles, įspauskite jas į klijus.

5 etapas

Plytelėms ir klijams pakankamai sustingus, pradėkite glaistyti plytelių siūles. Tam naudokite elastingą, vandeniui nepralaidų glaistą, skirtą keraminėms, stiklo, porceliano ir natūralaus akmens plytelėms.

6 etapas

Būtinai užpildykite visus tarpus.

7 etapas

Glaistui pradėjus stingti (tai galima patikrinti pirštu), nušluostykite paviršių sukamaisiais judesiais, naudodami drėgną kempinę be vandens.

8 etapas

Čia pateiktas pavyzdys, kaip turėtų atrodyti galutinis rezultatas.

Svarbi pastaba.
Konkretūs kiekiai, maišymo proporcijos, stingimo trukmė ir paviršiaus paruošimo būdai nurodyti visų produktų techninių duomenų lapuose (TDL). Juos reikia perskaityti prieš naudojant produktus.