Natūralaus akmens plytelių siūlių glaistymas

Praktinis žinynas

Siūlių glaistymas – paskutinis etapas klijuojant natūralaus akmens plyteles. Svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir būdus. Jei akmuo šviesus, greitu testu patikrinkite, ar glaistas atitinka akmens spalvą.                                                                                                           

 Prieš glaistydami plytelių siūles, palaukite, kol klijai pakankamai sustings, ir pašalinkite iš tarpų klijų likučius. Šiame praktiniame žinyne sužinosite, kaip taisyklingai ir efektyviai atlikti baigiamuosius darbus klijuojant plyteles. Daugiau apie paruošiamuosius darbus žr. čia [nuoroda], o apie natūralaus akmens plytelių klijavimą – čia [nuoroda].

Priemonės


Medžiagos

Ceresit CE 40 Aquastatic-Silica“, elastingas, atsparus nešvarumams smulkus glaistas

(Pastaba. Prieš naudojant bet kurį produktą, būtina susipažinti su jo techninių duomenų lape (TDL) pateikta informacija.)

Praktinis žinynas:

1 etapas

Rinkitės natūralaus akmens ir porceliano plytelėms skirtą vandeniui atsparų glaistą.  Sumaišykite su vandeniu pakuotėje nurodytomis proporcijomis. 3 min. palaukite (mišinio brandinimo laikas) ir vėl išmaišykite. Rekomenduojamas maišymo ir brandinimo laikas nurodomas pakuotėje.

2 etapas

Visus tarpus būtina kruopščiai užpildyti glaistu, tolygiai jį paskirstant.

3 etapas

Glaistui pradėjus stingti (tikrinama pirštu), pavalykite paviršių sukamaisiais judesiais su drėgna kempine be vandens.

4 etapas

Valant antrą kartą, rekomenduojama naudoti švarų vandenį ir šluostyti paviršių įstrižai siūlei iš viršaus į apačią.

5 etapas

Po to glaistomos grindys. Kruopščiai užpildykite visus tarpus ir palaukite, kol glaistas sustings.

6 etapas

Glaistui pradėjus stingti, du kartus išvalykite grindis. Baigę valyti antrą kartą, palaukite, kol glaistas visiškai išdžius.

7 etapas

Po 7 dienų profilaktiškai nuvalykite paviršių naudodami rekomenduojamas chemines priemones. Tai padarius natūralaus akmens plytelių paviršius bus paruoštas naudoti.

Svarbi pastaba:
Konkretūs kiekiai, maišymo proporcijos, stingimo trukmė ir paviršiaus paruošimo būdai nurodyti visų produktų techninių duomenų lapuose (TDL). Juos reikia perskaityti prieš naudojant produktus.

Tai vienas iš 3 taisyklingo siūlių glaistymo etapų. Apie sienų ir grindų paruošimą natūralaus akmens plytelėms klijuoti žr. čia [nuoroda], o natūralaus akmens plytelių klojimo instrukciją rasite čia [nuoroda]
[nuoroda].