Fasado kompensacinių siūlių sandarinimas

Kaip išvengti dažniausių klaidų

Įrengiant didelės konstrukcijos fasadą būtina įrengti ir kompensacines siūles. Tai grioveliai, suteikiantys lankstumo vykstant temperatūros pokyčiams. Nepamirškite tinkamai susandarinti kompensacinių siūlių.

Deja, ne visi sandarinimui ir fasado apsaugai nuo atmosferos poveikio skiria deramą dėmesį. Neskyrus reikiamo dėmesio, gali atsirasti energijos nuostolių, drėgmės perteklius ar rimtų fasado pažeidimų.

Kompensacinių siūlių įrengimas izoliacijos sistemoje ir susandarinimas

Įrenkite šiluminės izoliacijos plokštes per visą esamų kompensacinių siūlių sienoje ilgį, palikdami tarp jų apie 10–20 mm. To nepadarius, žiemą į sandariklį gali prasiskverbti vandens. Plėsdamasis dėl šalčio šis vanduo gali sukelti rimtų fasado pažeidimų. Rimtų pažeidimų atsiranda ir dėl statinio poveikio pastatui ar sandarinto tarpo pločio pokyčių dėl judančios konstrukcijos.

Įrengę šiluminės izoliacijos plokštes, ant kompensacinių siūlių užtepkite armavimo mišinio taip, kad jo plotis iš siūlės abiejų pusių sudarytų apie 20 cm. Šiuo tikslu galite naudoti dantytą glaistyklę (10 x 10 mm). Po to įspauskite kompensacinį profilį ir tarpe nutieskite elastinę juostą. Įrengę pakoreguokite kompensacines juostas pagal tarpo plotį ir jį užpildykite, įrenkite šiluminę izoliaciją ir susandarinkite. Jei glaistas plečiasi ar susitraukia, dirbama tuo pačiu metu. Pastumkite profilio apkabą su armavimo tinkleliu į prieš tai užteptą klijų glaistą ir užpildykite visą konstrukciją.  Kompensacinę siūlę galite užverti į ją įspausdami hermetiką.

Įstumkite apvalų profilį (20 % platesnio skersmens nei tarpo plotis) į tarpą iki gylio, kuris sudarytų 60–80 % jo pločio. Šis elementas užtikrins nuoseklų plyšio gylį. Po to reikėtų užverti tarpą.

Izoliacijos sluoksniui sustingus, galima įrengti kompensacinės siūlės elastingą apgaubą, į tarpą įdedant kompensacinės siūlės profilį. Tarpe tarp kompensacinio profilio reikia įterpti elastinę sandarinimo virvę. Įstumkite apvalų putų profilį (20 % platesnio skersmens nei tarpas) į tarpą iki gylio, kuris sudarytų 60–80 % jo pločio. Šis elementas užtikrins nuoseklų plyšio gylį. Uždenkite virvę hermetiku, pavyzdžiui, FT101, arba serijinės gamybos guminiu profiliu. Tarpus apsaugokite abiejose tarpo pusėse užklijuodami dažytojo juostą tam atvejui, jei paviršius būtų dažomas.

Sandarinimo virvę ir hermetiką rekomenduojama įtaisyti naudojant rankinį ar pneumatinį pistoletą.  Tarpus pildykite taip, kad juose nebūtų nutrūkusių vietų – pildydami nedarykite pertraukų ir nepalikite tuštumų.

Atsisakykite putų

Nors daugelis statybininkų naudoja putas kaip universalų sprendimą visiems atvejams, poliuretano putų naudojimas kompensacinėms siūlėms sandarinti nėra gera mintis. Dažnai pamirštamas pagrindinis šių putų trūkumas – laipsniškas irimas dėl saulės spindulių ir vandens poveikio. Nepadengus putomis užpildytų kompensacinių siūlių, putos po tam tikro laiko tiesiog išnyks. Tokiu atveju drėgmė prasiskverbs po plokšte ir sunaikins fasadą.

Pirmasis metodas:  – CS 40 PU virvė, dažoma sumontavus:

Antrasis metodas pavaizduotas toliau – trečioje nuotraukoje parodyta, kad trūksta tarpo: