Plytelių klijavimas dušuose ir kitose drėgnose vietose

Būtina žinoti

Labai drėgnose patalpose sienas nuolat ar periodiškai veikia vanduo ir garai.  Į tai būtina atsižvelgti klojant plyteles tokiose vietose kaip, pavyzdžiui, vonios kambarys.

Tokių paviršių yra ne tik vonios kambariuose, bet ir tualetuose, skalbyklose ir virtuvėse (apsauginių sienelių plytelės). Kitaip tariant, gyvenamųjų pastatų vietose, kuriose yra vandens ir santechnikos įrangos.

Žinoma, tokias sienas būtina apsaugoti.  Tinkamai jų neizoliavus prieš klojant plyteles, gali atsirasti pažeidimų, o remontas bus brangus. Pavyzdžiui, vanduo, patekęs į pastato konstrukcijų vidų, paskatins pelėsių ir grybelių dauginimąsi. Tai ypač pavojinga, jei konstrukcijoje naudotos jautrios drėgmei medžiagos, pavyzdžiui, gipskartonis ar mediena. Tokios medžiagos sudrėkusios gali netekti izoliacinių savybių, stabilumo ir patirsite dar daugiau žalos.

Hidroizoliacija

Kad išvengtumėte šių problemų, jokiu būdu nenumokite į tai ranka. Rinkdamiesi drėgnų patalpų hidroizoliaciją, būtinai įvertinkite, kokio lygio apsaugos reikia. Tai priklauso nuo pagrindo drėgnumo. Minėtais atvejais paprastai turėtų užtekti naudoti po plytelėmis skirtos skystos hidroizoliacinės sandarinamosios dangos ir sandarinimo juostos. Jas įrengti nesudėtinga, tai neužima daug laiko, be to, toks derinys užtikrina reikiamą apsaugą nuo vandens. Skysta hidroizoliacinė sandarinamoji danga paprastai gaminama sintetinių dervų dispersijos būdu. Išmaišytas dangos skystis tepamas dviem plonais sluoksniais (bendras storis – apie 1,0 mm) – taip sustiprinamas izoliacinis poveikis ir gaunamas lygus paviršius. Pirmą sluoksnį tepkite teptuku. Prieš tepdami antrą sluoksnį maždaug 90 minučių palaukite. Ypač linkusiose praleisti vandenį vietose tarp dviejų sluoksnių naudokite sandarinimo juostą, kol pirmas sluoksnis dar neišdžiūvo. Juosta labai elastinga, pasižymi dideliu tempiamuoju stipriu. Be to, ji atspari senėjimui ir šarmams, efektyviai sandarina jungčių vietas ir siūles po plytelėmis.

Kam reikia skystos plėvelės? Jos reikia dėl šių priežasčių:

  • puikiai tinka labai drėgnoms patalpoms;
  • sudaro nepralaidžią vandeniui dangą be sujungčimo vietų net esant nestandartinės formos paviršiams;
  • palengvina izoliavimo darbus vietose, kuriose susijungia sienos ir grindys, vamzdžiai ir paviršiai ir pan.;
  • ypač elanstinga, lengvai dengia pagrinde esančius mikroįtrūkimus;
  • praktiška, nes ta pati masė naudojama įtrūkimams užglaistyti, pažeistai dangai sutvarkyti;
  • asižymi geru sukibimu su įvairiomis medžiagomis, pavyzdžiui, mineraliniu pagrindu, gipskartonio ar medienos plaušo plokštėmis ir pan.;
  • tinka net intensyviai naudojamoms patalpoms.

Apsidrauskite – naudokite kokybiškus produktus

'Nemažai statybos rangovų ir NT vystytojų jau yra savo kailiu patyrę, kad taupymas ten, kur nereikėtų taupyti, paprastai nepasiteisina. Ši taisyklė galioja ir izoliacijai. Pataupius izoliacijai, vėliau dažnai susidaro kur kas daugiau remonto išlaidų. Žinomas kokybiškas sandarinamąsias medžiagas galima naudoti tiek ant standaus, tiek ant nestabilaus pagrindo, pavyzdžiui, lengvų pertvarų ar šildomų grindų. Jos tinka ir pagrindo įtrūkimams užpildyti, be to, pasižymi puikiu sukibimu, yra atsparios chloruoto vandentiekio vandens ir kieto vandens poveikiui. Renkantis izoliaciją drėgnai patalpai, pirma būtina susipažinti su hidroizoliacijos sistemą sudarančių produktų technine dokumentacija. Visapusę, kokybišką hidroizoliacijos sistemą sudaro kruopščiai parinkti izoliaciniai produktai – efektyvios sandarinimo juostos, klijai ir jungiamieji elementai. Jei įsigyjate visą hidroizoliacijos sistemą, jai suteikiama gamintojo garantija, užtikrinanti efektyvią apsaugą.

Ką galima ir ko negalima daryti

'Verta pasinaudoti šiais patarimais, kad kitą kartą būtų paprasčiau įrengti drėgnų patalpų hidroizoliaciją:

  • Kruopščiai paruoškite paviršių. Jei tinkamai nepašalinsite atšokusių dangos gabaliukų, dulkių ir riebalų, izoliacija gali atsilupti.
  • Izoliaciją įrenkite tik ant sauso paviršiaus, kad nesumažėtų hidroizoliacinės sandarinamosios dangos tempiamasis stipris, ir neužtruktų džiūvimas.
  • Skystos hidroizoliacinės sandarinamosios dangos negalima skiesti. Nesilaikant šios rekomendacijos, dangos kokybė suprastės.
  •  Izoliacinės dangos geriau padauginti nei pataupyti. Vienam kvadratiniam metrui panaudojus nepakankamai sandarinamosios masės, danga gali praleisti vandenį.
  • Vietose, kurios labiau linkusios praleisti drėgmę, naudokite papildomas sandarinimo juostas ir jungtis. Taip sustiprinsite izoliaciją ir drėgmė neprasiskverbs į pagrindą. 
  • Būtinai atidžiai perskaitykite produkto gamintojo nurodymus prieš naudodami produktą.
  • Produktą sandėliuokite tinkamomis sąlygomis, pvz., tinkamoje temperatūroje.